ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ TAEKWON-DO
I.T.F. από τους
Α.Σ. ΑΝΘΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΙ ΛΕΩΝΙΔΑ
Με επιτυχία
διεξήχθησαν οι καθιερωμένες
εξετάσεις CUP
έγχρωμων και μαύρων
ζωνών στους Αθλητικούς
Συλλόγους TAEKWON-DO I.T.F. ΑΝΘΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΙ
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Οι επιτυχόντες
αθλητές είναι:
Για 9 CUP μισή κίτρινη
ζώνη
Παπαιωάνου Ειρήνη, Κορωνός
Αθανάσιος, Πρασσάς Αναστάσιος,
Καραγιάννη Ευανθία, Μουρτζίλας
Ηρακλής-Παναγιώτης, Χαχάμης Άγγελος,
Κουμπαρά Σπυριδούλα, Κουμπαρά
Μαρία, Πλιάτσικας Ευθύμιος,
Νικολακούλης Αθανάσιος, Αρσένος
Αλέξανδρος, Γεσουλάς Νικόλαος,
Λόη Γεωργία, Κεντερλίδη
Αργυρώ, Ξηρός Γιώργος,
Μπήτος Νέστορας,
Σβερώνη Παναγιώτα, Σβερώνη
Αιμιλία, Κουτσιούλης Ιωάννης-Παναγιώτης,
Βαλιάκας Ιωάννης, Καταραχιά
Νικολέττα, Δεληγιάννη Αικατερίνη,
Καλέτσιου Μαρία-Ήλια, Δαστερίδη
Αικατερίνη, Καρατόλιος Χρήστος,
Μπουρονίκος Ελευθέριος, Κοντής
Αποστόλης, Παντικίδης Ευστράτιος,
Ρούσσου/Αντωνίου
Βασιλική-Φανουρία, Φιλίππου Γιώργος,
Ρούστας Κωνσταντίνος, Στράτου Βασιλική,
Μαύρος Βασίλειος,
Στράτος Ιωάννης, Μπάγκας Παρασκευάς,
Μιχολίτσης Βασίλειος,
Τίλε Θεοφανία, Σταφυλοπάτη Παρασκευή,
Τασιούλας Θωμάς,
Σβερώνης Αθανάσιος, Πιτσίλκας
Μιχαήλ-Χρήστος, Δαστερίδη Μαρία.
Για 8 CUP κίτρινη
ζώνη
Ράτσικας Αστέριος-Σπυρίδων, Τζήμουλας
Γιάννης, Ζαφειρούλη Έλενα,
Γκισάκης Δημήτρης, Σέλλα
Πολυξένη-Νίκη, Σβερώνη Αιμιλία,
Σβερώνη Παναγιώτα, Λόη
Γεωργία, Κουμπαρά Μαρία,
Καρατζάς Δημήτρης,
Τσιφούτης Βασίλης, Κεντερλίδη
Αργυρώ, Μπήτος Νέστορας, Τίλε Θεοφανία,
Κουμπαρά Σπυριδούλα, Ντζουβάρα
Μακρίνα, Μαύρος Βασίλης,
Ξηρός Γιώργος, Μπάγκας
Παρασκευάς, Καραίσκου Περσεφόνη,
Ντάλας Αναστάσιος, Μπαξεβανάκη
Μαρία, Καρακώστας Βαίος,
Βαλάσης Αριστοτέλης, Τσάκνης Λάμπρος,
Κοντής Αποστόλης.
Για 7 CUP μισή πράσινη
ζώνη
Γκαντούνα Αγγελική, Παπακωνσταντίνου Γιάννης,
Γκισάκης Γιάννης,
Χλόψιος Δημήτρης, Κωτούλας
Παναγιώτης, Τάψα Έλενα,
Βαγενάς Νίκος,
Μπανιάς Ελευθέριος, Μπλάντα
Ιωάννα, Καραγιώτας Κώστας,
Μπακάλης Βαίος, Αντωνοπούλου
Χρύσα, Μπαλιάκου Ζωή,
Κρίγκος Μάριος, Μπόρας
Ανδριανός.
Για 6 CUP πράσινη ζώνη
Κακούσιος Γιώργος, Νάχαμος
Χρήστος, Καραγιάννης Γιώργος,
Κωτούλας Παναγιώτης, Τσιντίκη
Αναστασία, Στραφιώτης Νίκος,
Μπαλγκουράνου Θεοφανία, Λιόβας
Κώστας, Μπατζάκα Ευαγγελία,
Μαρουλάκου-Σεφεριάδη Μαρίλια, Σαλαμπάσης
Απόστολος,
Γεροδήμος Ανδρέας, Γεροδήμος
Κωνσταντίνος-Αριστοτέλης.
Για 5 CUP μισή μπλέ
ζώνη
Ντζουβάρα Θεανώ, Σταυροθεόδωρος Θωμάς,
Αθανασιάς Γιώργος,
Κωστόπουλος Παρασκευάς, Παπαχρήστος Ευστράτιος-Παναγιώτης,
Αθανασιάς Γιάννης, Βαγενάς
Άγγελος, Χριστιανόπουλος Δημήτρης,
Κωστούλα Μαρά-Ανδριάνα, Βαρδακάρης Θωμάς-Παναγιώτης,
Κουτσογιάννη Αναστασία, Μαρουλάκου - Σεφεριάδη Μαρίλια,
Χλωρός Βασίλης, Μυλωνάς
Βασίλης.
Για 4 CUP μπλέ ζώνη
Κατσέλη Μαρία, Κατσέλης
Γιάννης, Χλωρός Βασίλης,
Γκαφάρωβα Βασιλική, Καλούσης Θεόφιλος,
Ζιώγκας Δημήτρης.
Για 3 CUP μισή κόκκινη
ζώνη
Αξούριστου Ουρανία, Τζάνακας Κώστας, Γκέκα
Ιωάννα, Λιόβας Γιάννης,
Σιωτούλης Παναγιώτης, Στάμος
Βασίλης, Κοντής Δημήτρης.
Για 2 CUP κόκκινη ζώνη
Φασούλας Θεόδωρος, Θεοδωρόπουλος
Λεωνίδας, Φουρτούνας Γιώργος,
Τζάνακας Κώστας, Παπακώστας Αδάμος, Αρσενάς Θανάσης,
Γιαννακάς Μάριος-Ιωάννης,
Πατεράκης Νίκος, Πατεράκης Παναγιώτης,
Καψάλη Ευαγγελία.
Για 1 CUP μισή
μαύρη ζώνη
Αδαμόπουλος Ευστάθιος, Γκρέζιος
Στέφανος, Καψάλη Βαία,
Τσότσος Θάνος, Τόπης Άγγελος.
Για μαύρη ζώνη 1 dan
Χασιώτης Αχιλλέας, Χασιώτη
Βασιλική, Δήμου Δανάη,
Κώτσιος Νίκος,
Καπετανάκης Βαγγέλης, Πατεράκη
Γεωργία, Καπούλας Παναγιώτης,
Καπούλα Ευτυχία, Δημουλά Φωτεινή.
Για μία ακόμα
φορά οι αθλητές
των δύο Συλλόγων
έδωσαν τον καλύτερο
τους
εαυτό παρουσιάζοντας ποικιλία
τεχνικών άμυνας και επίθεσης
χωρίς αντίπαλο
με αντίπαλο, τεχνικές
σπασιμάτων εδάφους και εναέριων,
τεχνικές ρίψεων και
κλειδωμάτων καθώς και
επιδείξεων από της
μαύρες ζώνες των Συλλόγων.
Το
Δ.Σ. των συλλόγων
και ο Διεθνής εκπαιδευτής και εξεταστής
TAEKWON-DO I.T.F. Καθηγητής Φυσικής Αγωγής, και προπονητής
των
Συλλόγων Κοτούμπας Ιωάννης
6 Dan συγχαίρουν τους
Αθλητές για την
άψογη
τεχνική τους κατάρτιση
και τους εύχονται
ακόμα πιο ψηλά,
ευχαριστούν επίσης και
τον Διεθνή εκπαιδευτή -
Διαιτητή και εξεταστή
TAEKWON-DO I.T.F Παπατόλια Γεώργιο
6 Dan Καθηγητή Φυσικής Αγωγής για
την βοήθεια που
προσέφερε στις εξετάσεις.
Στο τέλος των
εξετάσεων έγινε και
η καθιερωμένη κοπή
πίτας με τυχερούς
αθλητές
τους Τσότσο Αθανάσιο
και Μπαλιάκου Ζωή.