Welcome to our wed site TAE KWON-DO I.T.F. Athletic Clabs ΛΕΩΝΙΔΑΣ Β' Σώματος Στρατού 18 Νεάπολη & Ακαδημίας & Αγίου Όρους - Ανθούπολη κιν:6951920664 email:kotkwon@yahoo.gr

Παρασκευή, 14 Οκτωβρίου 2011

0 σχόλια









Τρίτη, 11 Οκτωβρίου 2011

5o Καλοκαιρινό CAMP των Αθλητικών Συλλόγων TAEKWON-DO I.T.F. ΑΝΘΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΙ ΛΕΩΝΙΔΑ

0 σχόλια
























5o ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ CAMP I.T.F.

0 σχόλια

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το 5o Καλοκαιρινό CAMP των Αθλητικών Συλλόγων TAEKWON-DO I.T.F. ΑΝΘΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΙ ΛΕΩΝΙΔΑ

που έγινε στην Κατασκήνωση ΄΄Αλεξάνδρα΄΄ στην Κάριαννη Καβάλας από 28-6 εώς 9–7-2011 Για 11 ημέρες οι αθλητές/τιες των Αθλητικών Συλλόγων Ανθούπολης και Λεωνίδα ακολούθησαν πιστά το πρόγραμμα των προπονήσεων υπό την καθοδήγηση του προπονητή τουςΚοτούμπα Ιωάνη Διεθνή Εκπαιδευτή I.T.F. και Καθηγητή Φυσικής Αγωγής 6 Dan. Οι προπονήσεις γινότανε στις 7:00 – 8:20΄ π.μ. και 18:00 – 19:30΄ μ.μ. σε διαφορετικές συνθήκες, στην παραλία, μέσα στη Θάλασσα, γήπεδο ποδοσφαίρου, γήπεδο μπάσκετ, σε θέατρο, στο δάσος. Οι Αθλετές/τριες διδάχθηκαν την ύλη του TAEKWON-DO μέσα σε ευχάριστο κλίμα, συνδιάζοντας προπόνηση και διακοπές αφού στον ελεύθερο χρόνο κάνανε μπάνιο στη θάλασσα,στην πισίνα, καταδύσεις, κανόε καγιάκ, μπανάνα στη θάλασσα, μπάσκετ, βόλλευ, πίνγκ πόγκ,τοξοβολία, σκοποβολή, θεατρικά παιχνίδια κ.α. Την τελευταία μέρα οι παρακάτω αθλητές έκαναν εξετάσεις CUP για απόκτηση μεγαλύτερης ζώνης.

Στο CAMP συμμετείχαν οι αθλητές:

Γκέκα Ιωάννα, Γκέκας Χρήστος, Γκουλκούδης Βαγγέλης, Ζησοπούλου Αικατερίνη-Παρασκευή, Ζησοπούλου Γεωργία, Ζησόπουλος Αθανάσιος, Ζήση Ελένη, Καραγιάννης Παναγιώτης, Καρατόλιου-Κοτούμπα Αίγλη, Καψάλη Βάϊα, Κοτούμπα Γεωργία, Κοτούμπας Λεωνίδας, Μιχολίτσης Δημήτρης, Σιούλας Σταμάτης, Στραφιώτης Νίκος, Τόπης Άγγελος, Φασούλας Θεόδωρος, Φιλίππου Γιώργος, Φιλίππου Ευαγγελία, Φουρτούνας Γιώργος.

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ TAEKWON-DO I.T.F. στους Α.Σ. ΛΕΩΝΙΔΑ ΚΑΙ ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ

0 σχόλια

Με επιτυχία διεξήχθησαν οι εξετάσεις CUP έγχρωμων και μαύρων ζωνών στους Αθλητικούς Συλλόγους TAEKWON-DO I.T.F. ΑΝΘΟΥΠΟΛΗΣ ΚΑΙ ΛΕΩΝΙΔΑΣ.

Οι επιτυχόντες αθλητές είναι:

Για 9 CUP μισή κίτρινη ζώνη

Καραίσκου Περσεφόνη, Τάψα Ελένη, Ντάλας Αθανάσιος, Ντάλας Αναστάσιος, Μπαξεβανάκη Μαρία, Τσιφούτης Βασίλης, Σέλλα Πολυξένη – Νίκη, Δρογούδη Ευθυμία, Δρογούδης Σπύρος, Καρατζάς Δημήτρης, Ντζουβάρα Μακρίνα, Τζίμουλας Γιάννης, Ράτσικας Αστέριος, Καρακώστας Βάϊος, Τσάκνης Λάμπρος, Αποστόλου Γιώργος.

Για 8 CUP κίτρινη ζώνη

Μπαλιάκου Ζωή, Μπακάλης Βαίος, Στραφιώτης Νίκος, Σωτηρίου Βαίος, Γκαντούνα Αγγελική, Γκισάκης Γιάννης, Μπλάντα Ιωάννα, Βαγενάς Νίκος, Μπανιάς Λευτέρης,Παπακωνσταντίνου Γιάννης, Χλόψιος Δημήτρης, Κωτούλας Παναγιώτης, Γραβάνης Ηλίας, Αντωνοπούλου Χρύσα, Μπόρας Ανδριανός, Καραγιώτας Κώστας.

Για 7 CUP μισή πράσινη ζώνη

Γεροδήμος Κώστας, Νάχαμος Χρήστος, Κακούσιος Κώστας, Κόλλια Χριστίνα, Μπαλκουράνου Θεοφανία, Μαρουλάκου Σεφεριάδου Μαρίλια, Σαλαμπάσης Αποστόλης, Τσιντίκη Αναστασία, Γεροδήμος Ανδρέας, Λιόβας Κώστας.

Για 6 CUP πράσινη ζώνη

Παπαχρήστος Στράτος, Βαρδακάρης Θωμάς, Χριστιανόπουλος Δημήτρης, Σταυροθόδςρος Θωμάς, Βαγενάς Άγγελος, Τσιρογιάννης Άγγελος, Κωστούλα Μαριάντα-Ανδριάνα, Μυλωνάς Βασίλης, Αθανασιάς Γιάννης, Αθανασιάς Γιώργος, Ζησόπουλος Θάνος, Ζησοπούλου Γεωργία, Λούγκου Κατερίνα, Κουτσογιάννη Αναστασία, Σιούλας Σταμάτης, Καραγιάννης Παναγιώτης, Κωστόπουλος Μάριος-Βασίλης, Κωστόπουλος Παρασκεύας, Φιλίππου Γιώργος, Φιλίππου Έυη.

Για 5 CUP μισή μπλέ ζώνη

Ζιώγκας Δημήτρης, Γκέκας Χρήστος, Γκαφάροβα Βασιλική, Γκέκα Ιωάννα, Δουλγεράκη Διονυσία, Ζησοπούλου Κατερίνα, Κατσέλη Μαρία, Καλούσης Θεόφιλος, Οικονομούλας Κώστας, Κατσέλης Γιάννης

Για 4 CUP μπλέ ζώνη

Σιωτούλης Παναγιώτης, Λιόβας Γιάννης, Τζάνακας Κώστας, Σακαβός Γιάννης, Φουρτούνας Γιώργος, Κοντής Δημήτρης, Μπατρακούλη Δέσποινα. Στάμος Βασίλης, Ντεγκούδης Πασχάλης, Τζιαφούλια Μαρία.

Για 3 CUP μισή κόκκινη ζώνη

Αρσενάς Θανάσης, Γιαννακάς Μάριος-Ιωάννης, Θεοδορόπουλος Λεωνίδας, Καψάλη Ευαγγελία, Καψάλη Βάια, Παπακώστας Αδάμας, Πατεράκης Παναγιώτης, Τόπης Άγγελος.

Για 2 CUP κόκκινη ζώνη

Γκρέζιος Στέφανος. .

Για 1 CUP μισή μαύρη ζώνη

Αποστολακόπουλος Αγοραστός, Δημούλα Φωτεινή-Μαρία, Ευθυμιάκου Αμαλία,Καραγιάννης Νίκος, Καραγιάννης Χρυσοβαλάντης, Καραχρήστος Γιάννης, Κώτσιος Νίκος, Πατεράκη Γεωργία, Σκόμπας Βαγγέλης.

Για μαύρη ζώνη 1 DAN

Αποστολακόπουλος Αχιλλέας, Θεοδωράκη Θεοδώρα, Κωσταβάρας Κώστας, Μπόρας Αλμπέρτος, Περιτογιάννης Αλκιβιάδης, Τσιότσικας Θανάσης.

Για μαύρη ζώνη 3 DAN

Καπετανάκης Γεώργιος

Οι Αθλητές εξετάστηκαν στην ύλη κάθε ζώνης καθώς και σε ποικιλία τεχνικών άμυνας και επίθεσης χωρίς αντίπαλο, με αντίπαλο, και σε τεχνικές σπασιμάτων. Το Δ.Σ. των συλλόγων και ο Διεθνής εκπαιδευτής και εξεταστής TAEKWON-DO I.T.F. Καθηγητής Φυσικής Αγωγής, Κοτούμπας Ιωάννης 6 dan συγχαίρουν τους Αθλητές για την άψογη τεχνική τους κατάρτιση.

Κυριακή, 2 Οκτωβρίου 2011

0 σχόλια





























 

Λεωνίδας-Ανθούπολη TAE KWON-DO I.T.F.. Copyright 2006-2009 All Rights Reserved. Σε συνεργασία με το A! μπε μπα Blog! του AATON